Firma EFFERTZ Tore GmbH powstała w 1880 roku w Mönchengladbach, gdzie początkowo produkowano żaluzje okienne, a następnie rozwijano produkcję bram przemysłowych.

W latach 60-tych wprowadziliśmy na rynek pierwsze bramy przeciwpożarowe. Wieloletnie doświadczenia i stały rozwój zapewniły firmie dobrą opinię i przodującą pozycję bram przeciwpożarowych na rynku, nie tylko niemieckim.

Sukcesywnie firma rozszerzała swoją ofertę m.in. o bramy dymoszczelne i bramy dźwiękoszczelne. W roku 1995 firma, jako pierwsze przedsiębiorstwo przedstawiała bramę segmentową - dymoszczelną spełniającą wymagania normy DIN 18095.

Jako jedyny producent firma EFFERTZ dostarcza bramy dźwiękoszczelne, które w stanie zabudowanym osiągają poziom tłumienia hałasu od 31 do 67 dB.

W ciągu swej ponad 125-letniej historii firma EFFERTZ stała się renomowanym producentem specjalistycznych bram przemysłowych o charakterystyce spełniającej wysokie wymagania. Firma uzyskała Certyfikat EN ISO 9001:2000.

Dbałość o szczegóły, kontrola jakości, znakomity serwis i konsekwentnie rozwijane kontakty handlowe zaowocowały sukcesem firmy na rynku międzynarodowym.

EF Polska Sp. z o.o. powstała w 2002 roku, aby kontynuować dobre tradycje firmy w Polsce, a także na rynkach wschodnich. Wdrożony system jakości ISO 9001:2009 oraz skutecznie utrzymywana Zakładowa Kontrola Produkcji gwarantuje usługi na najwyższym poziomie.

W niespełna rok od założenia firmy w Polsce, dział rozwoju EF Polska opracował i wprowadził do produkcji bramy kuloodporne K 100, klasy FB 3. Bramy znalazły zastosowanie na obiektach o podwyższonym ryzyku, jak m.in. banki w Polsce, Portugalii.

Na międzynarodowych targach budownictwa BUDMA 2005 w Poznaniu, firma zaprezentowała nowe przeciwpożarowe bramy przesuwne EFFERTZ typ N 150. Bramy te były również prezentowane na Międzynarodowych Targach Budowlanych BAUTEC w Berlinie 21-25 lutego 2006 r. Decyzją udziałowców, istnieje możliwość kupienia licencji. Dodatkowe informacje odnośnie zakupu licencji w ośmiu wersjach językowych na stronie.

W 2011 roku, w celu poprawienia rozpoznawalności produktów na  rynkach eksportowych, Zarząd Spółki podjął decyzję o zmianie nazwy firmy  z EFFERTZ na EF Polska Sp. z o.o.

Obecnie firma EF Polska posiada w swojej ofercie szeroki asortyment specjalistycznych bram przemysłowych m.in. bramy przeciwpożarowe dostępne we wszystkich klasach odporności ogniowej, kurtyny dymowe, bramy dźwiękoszczlne, kuloodporne oraz bramy z funkcją ekranowania elektromagnetycznego.